Úvod > Pravidla hlasování

Pravidla hlasování

Uplynulých 30 let přineslo v oblasti péče o naše architektonické kulturní dědictví výjimečné výsledky. Při pohledu na obnovené historické skvosty, renovované interiéry, zachráněné sochy či malby si ale ne každý uvědomuje, že za veškerou restaurovanou krásou stojí konkrétní lidé, jejich talent, um a mnohaletá práce.

A právě úcta k odbornosti, a uměleckému a řemeslnému mistrovství těch, kteří o kulturní dědictví pečují, stála v roce 2019 u příležitosti oslav 30. výročí od sametové revoluce za vznikem ocenění Opera Historica. Smyslem této ceny je veřejně představovat a oceňovat příkladnou péči jednotlivců, obcí, měst i krajů Čech, Moravy a Slezska, o kulturní dědictví ČR a ocenit reprezentativní rekonstruované stavby.

Ve čtrnácti tipech naleznete informace o tom, které nejcennější a nejzajímavější památky se v posledních letech povedlo zachránit či obnovit. Nominace na tuto cenu vybrala odborná komise.  Hlasovat můžete od 1. do 30. září 2019. Hlas jednotlivým památkám lze udělit jednou za den. Po kliknutí na hlasovací tlačítko bude váš hlas započítán. 

Vítězem se stane počin s největším počtem hlasů. Jeho jméno bude oznámeno na slavnostním předávání cen 3. října 2019 ve Španělském sále Pražského hradu, kde mu bude udělena Cena ministryně pro místní rozvoj. Oceněné projekty během slavnostního večera obdrží prestižní cenu Opera Historica 2019 v řadě kategorii včetně Grand Prix.

Kontakt na readakci portálu Kudy z nudy:
e-mail: katalog@czechtourism.cz
Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism
Vinohradská 46
120 41 Praha 2

Kontakt na organizátory ocenění Opera Historica:
e-mail: info@architectureweek.cz
Czech Architecture Week Praha 2019
budova Mánes
Masarykovo nábřeží 250
110 00 Praha 1